Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Müdürümüzün Mesajı

46. Turizm haftasını kutlamanın heyecanını birlikte yaşıyoruz.  Sadece ülkemize değil, insanlık tarihine mal olmuş bir şehir olan Mardin’in turizm pastasından aldığı gelirin günden güne artması ve turizmin şehrin ekonomisindeki yerini sürekli arttırması tesadüf değil. Tam da bu nedenle bu yolda, şehrimizde turizmi 365 gün 24 saat aktif hale getirmeye çalışırken, sahip olduğumuz varlıkları sürdürülebilir bir şekilde değerlendirmek ana amaçlarımızdan biri olacaktır. Bu tip etkinlikleri bu nedenle önemsiyor ve sayılarını arttırmayı planlıyoruz.

Deniz-Kum-Güneş ve sıra dışı birkaç turizm çeşidi hariç neredeyse hemen turizm çeşidine ev sahipliği yapabilecek bir coğrafyanın mirasçılarıyız. Bu değerleri korumak ve layıkıyla tanıtmak da Müdürlüğümüzün temel misyonlarından biridir. Bu amaçla web sitemizi güncelliyor ve farklı dillerde güncel içerikler girerek daha fazla potansiyel ziyaretçiye ulaşmaya çalışıyoruz.

Benim için yeni bir deneyimin kapılarını aralayan Mardin’in turizmini geliştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.  Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ'ın katkılarıyla günden güne yenilenen, gelişen, büyüyen bir Mardin’i izlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Sayın Serhat HARMAN hocamızın ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün değerli katkılarıyla düzenlediğimiz bu panel ve turizm haftası etkinliklerini uzun bir yolculuğun ilk adımı gibi değerlendiriyoruz.  Bu yolculukta bütün paydaşlarımızın fikirlerini önemsiyor ve atılacak her olumlu adımı destekliyor olacağız.

DSC_0248.JPG