Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

46. Turizm Haftası Etkinlikleri


   46. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Mardin Artuklu Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz paneli bugün (19.04.2022) gerçekleştirdik . Büyük bir katılımla gerçekleştirilen panelden önce Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi'nin öğrencileri keman dinletisi gerçekletirdi. Yine aynı okul öğrencilerinin resimlerinin sergilendiği açılışta "Gençlerin Gözünden Mardin" temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin resimleri de sergilendi.

   Sn Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ'ın açılış konuşmasıyla başlayan panel Prof Dr. Serhat HARMAN yönetiminde  ve
DİKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet ALANLI, Şanlıurfa Bölgesel Rehberler Odası Başkanı  Merve OFLUOĞLU ve MAÜ Mimarlık Fakültesi Öğr. Üyesi Dr Murat ÇAĞLAYAN’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Mardin turizmiyle ilgili güncel meseleler, UNESCO başvurumuz ve Alan Yönetim Planı süreçlerinde bulunduğumuz durum, tur rehberlerinin gözünden Mardin turizminin güçlü ve zayıf yönleri ve DİKA'nın Mardin turizme katkıları gibi konuların görüşüldüğü panel yaklaşık 1 saat sürdü. Panelin sonunda katılımcılara katkıları nedeniyle plaket takdim edildi.

Organizasyonda emeği geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mardin Artuklu Üniversitesi başta olmak üzere bütün paydaşlarımıza teşekkür ederiz.


DSC_0249.JPG
DSC_0251.JPG
DSC_0255.JPG
DSC_0257.JPG
DSC_0280.JPG