Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Elif Belkıs BAŞTÜRK Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde Yeni Görevine Başladı

Ankara’da dünyaya gelen Elif Belkıs BAŞTÜRK  Lisans eğitimlerini sırasıyla Ankara Üniversitesi 19 Mayıs Spor Akademisi, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümlerini tamamlamış  ve yüksek lisansını da 2012 yılında Çankaya Üniversitesi’nde Eğitimde İnsan Kaynakları üzerine yapmıştır. Halen Anadolu Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm bölümünde lisans eğitimine de devam etmektedir.

1985 yılında Milli Eğitim Bakanlığında başlayan kamu kariyeri boyunca Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlik, okul müdür yardımcılıkları ve şube müdürlükleri görevlerinde bulunmuştur. 2012 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında yeni görevine başlayan BAŞTÜRK, sırasıyla Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcılığı, Ankara 2. Konukevi Müdürlüğü, Gicik Huzurevi Müdürlüğü, Ankara İl Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür.

Baştürk, üniversite yıllarında ilgilendiği atletizmde 50 ve 400m engelli koşularda ülke çapında dereceler yapmış ve Spor Bakanlığından başarı belgesi almıştır. Bugüne dek yürüttüğü görevleri nedeniyle sırasıyla Spor Bakanlığı Başarı Belgesi, Beden Terbiye Bölge Müdürlüğü Başarı Belgesi, Çankaya Kaymakalığından 2010 ve 2012 yılları arasında 3 başarı belgesi almıştır.

Milli eğitim Bakanlığında halk oyunları eğitmenliği ve koreograf gibi görevler yürüten Baştürk Bilgisayar yazılım ve ekipman eğitimi, Ankara Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Muhakiklik Eğitimi, TSE Eğitim Dairesi TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Tetkik Uzmanlığı ve Eğiticinin Eğitmenliği sertifikalarına sahiptir.

2022 Yılı Mart ayında 2022/61 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde İl Müdürü olarak yeni görevine başlamıştır

Evli ve  iki çocuk sahibi olan Baştürk İngilizce bilmektedir.